Učenička zadruga “Navis” virovitičke Katoličke osnovne škole održava svoj prvi sajam

blank

U Katoličkoj osnovnoj školi Virovitica od ove godine djeluje Učenička zadruga „Navis“ te se  danas održava njihov prvi sajam. Na inicijativu učiteljice Andree Bobanac u Učeničku zadrugu su se uključili učenici 2.a i 2. b razreda likovne grupe te učenici 5. i 6. razreda koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Zdravlje i prehrana, kao i njihove učiteljice.

– Danas imamo svoj prvi sajam. Izložili smo naše prve proizvode poput balzama za usne, krema za ruke, sapuna, šumećih kugla za kupanje, dehidriranoga voća, podmetača za čaše, okvira za slike, platnenih vrećica te umjetničkih djela naših učenika 5. i 6. razreda – kaže učiteljica Andrea Bobanac te dodaje kako u zadruzi uče cijeli proizvodni proces od nabave, marketinga do finaliziranja i prodaje proizvoda.

20210607_115158-Custom

– Nastavnica nam je dala recept pa smo onda radili sapune, kreme za ruke, balzam za usne, šumeće kugle za kupanje sušene jabuke, bilo je zanimljivo sve to raditi – kaže učenica 6. razreda Hana Deskar.

Svi proizvodi koje izrađuju su na prirodnoj bazi pa tako koriste pčelinji vosak, razna ulja poput kokosovog, jojobe, makadamije… 

– Cilj je da sve školske izvannastavne aktivnosti nekako saberemo u jedno odnosno razvijamo kod naših učenika i poduzetničke vještine, dakle osmisliti proizvod, napraviti, plasirati ga, prodati ga, izračunati cijenu. Nešto malo više i dodatno osim same nastave. Dakle razvijanje nekih vještina u području poduzetništva – ističe A. Bobanac.

– Jako mi se sviđa jer radimo razne proizvode i to sve kroz zabavu, a opet i naučimo neke nove stvari. Nadam se da će se i drugi učenici priključiti Zadruzi jer je stvarno zanimljivo i zabavno – poručuje učenica Hana D.

20210607_120005-Custom

Sajam možete posjetiti danas (ponedjeljak) do 16 sati ispred Katoličke osnovne škole gdje vas očekuju razni proizvodi koje su izradili marljivi učenici.

(www.icv.hr, ib)