HRVATI OSVOJILI PRVE MEDALJE NA OLIMPIJSKIM IGRAMA U TOKIJU Matea Jelić zlatna, a Toni Kanaet brončani u taekwondou

Hrvatski sportaši osvojili su danas, trećeg dana natjecanja, prve medalje na Olimpijskim igrama u Tokiju. Prvo je Toni Kanaet osvojio brončanu medalju u taekwondou u kategoriji do 80 kilograma, a nakon njega se Matea Jelić okitila zlatom u istom sportu, u kategoriji do 67 kilograma.

U borbi za brončano odličje Kanaet je svladao Uzbekistanca Nikitu Rafaloviča sa 24-18, dok je Matea u finalu bila bolja od Britanke Lauren Williams sa 25-21. To je ujedno bio meč dvaju posljednjih europskih prvakinja.

Matea je naime aktualna europska prvakinja, titulom se okitila u travnju na Europskom prvenstvu u Sofiji, dok je Williams bila prvakinja na Prvenstvu u Kazanu 2018. godine.