Uskoro obnova dotrajalog krovišta zdenačke osnovne škole

Prije nekoliko dana odjeknula je vijest da se zajedno s još sedam odabranih projekata na popisu Odluke koju je donijela ministrica regionalnog razvoja i fondova Europske unije Nataša Tramišak našao i projekt Osnovne škole Ivana Gorana Kovačića Zdenci. Naime, toj je maloj školi za obnovu krovišta odobreno 80.000 kuna.

– Na prijedlog i uz veliku pomoć Upravnog odjela za obrazovanje i demografiju Virovitičko-podravske županije i u suradnji s Agencijom za regionalni razvoj Virovitičko-podravske županije prijavili smo i pripremili projekt iz Programa ulaganja u zajednicu Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije. Kao ravnateljici nije mi bilo teško odabrati što prijaviti, tako da je odluka bila brza i kako se čini dobitna, a riječ je o sanaciji krovišta naše škole. Škola je izgrađena 1978. godine i prema tadašnjim standardima i dostupnim materijalima krovište je izrađeno od cementno-azbestnih ploča koje su u dotrajalom stanju i na više mjesta su ispucale. Danas se azbest definira kao kancerogen i opasan osobito kada se iz oštećenog cementnog kalupa vlakna oslobode te udišu. Obnova takvog krovišta imat će, zbog svega navedenog, veliki pozitivan utjecaj na širu zajednicu, a našim učenicima i djelatnicima će osigurati kvalitetan prostor u skladu s namjenom te sigurnije i ugodnije uvjete rada – rekla je ravnateljica OŠ Ivana Gorana Kovačića Zdenci Ivana Pavelić.

(www.icv.hr, vg)

Krov skola 3

Povezane vijesti

Skip to content