Održana posljednja utrka sezone Slavonsko brdsko biciklističke lige: Virovitički BORci odlični na utrci XCM Slatina

U nedjelju 2. listopada održana je posljednja utrka sezone Slavonsko brdsko biciklističke lige 2022.. Zatvaranje sezone održalo se maratonom XCM Slatina, startom i ciljem pored jezera Javorica, te se vozio krug od 31,7 kilometara i 700 metara visine penjanja. Na startu se pojavilo 56 natjecatelja, od čega čak 8 virovitičkih BORaca.

BORci su u Slatini osvojili četiri medalje. U kategoriji Kadeti, Andrija Smoljan se ponovno popeo na postolje osvojivši brončanu medalju, Dominik Jonaš je osvojio drvenu medalju završivši na 4. mjestu, dok je Petra Klemen osvojila srebrnu medalju u kategoriji Žene.

U kategoriji Veteran A, u definitivno najuzbudljivijoj utrci dana, slavio je Ivan Pintera. Munjeviti virovitički “Borac” za zlato se u završnom sprintu nakon 50 teških blatnih kilometara izborio pokraj Našičanina Antuna Umiljanovića.

Još jedan član BK Bor odličnom je vožnjom uhvatio mjesto na pobjedničkom postolju te utrke, a radi se o Antoniu Vidoviću. U kategoriji Veteran B, Igor Bajser je završio na 5. mjestu, kao i Marković u kategoriji Veteran C, dok je Prpić u kategoriji Sport završio na 11. mjestu.