2. ML SJEVER Virovitički košarkaši poraženi od Radnika

Košarkaši virovitičke Virke poraženi su na domaćem terenu od drugoplasirane ligaške momčadi, križevačkog Radnika.

Gosti su u ovaj dvoboj, s obzirom na poziciju na tablici, ušli kao favoriti, a tu su ulogu i opravdali. Ferenčevićeva momčad pružila je dobar otpor Križevčanima u prvoj četvrtini utakmice koja je za Virku završila s -1 (17:18), a u drugih 10 minuta Radnik je svoju prednost povećao na +8 (34:42)

Susret je bio riješen u prvoj dionici drugog djela kada je gostujući sastav došao do nedostižnih +15 (52:67), a iako su Virkasi u posljednjem dijelu utakmice još jednom dobro parirali Križevčanima, gostu su prednost povećali do konačnih 74:90.

Radnik će tako nadolazećeg vikenda odlučivati o naslovu prvaka s Podravcem iz Virja u izravnom dvoboju na domaćem terenu, a Križevčanima će za titulu trebati pobjeda s 13 ili više koševa razlike.