Rukometaši NEXE-a i rukometašice Zrinskog pobjednici 8. Memorijalnog turnira u mini rukometu “Vilim Tičić”

U virovitičkoj sportskoj dvorani Osnovne škole Ivane Brlić – Mažuranić jučer (subota) je u povodu Dana Virovitičko–podravske županije, te u organizaciji Rukometnog saveza Virovitičko–podravske županije, održan 8. Memorijalni turnir u mini rukometu “Vilim Tičić”.

Na turniru su nastupile ekipe iz čak pet županija, 12 sastava, odnosno dvije ekipe VIRO Virovitice, Đurđenovac, Slatina, NEXE i Pakrac kod dječaka, te Orahovica, Đurđevac, Pakrac, Zrinski, Slatina i Pitomača kod djevojčica. 

Nakon uvodnih riječi Marija Klementa, zamjenika virovitičko-podravskog župana, člana Upravnog odbora HRS-a i predsjednika Rukometnog saveza Virovitičko-podravske županije Antuna Blaževića, te umirovljene uspješne rukometašice Ladislave Horak Jergović, koji su svim igračicama i igračima poželjeli uspješne nastupe, turnir je, uz iste želje, otvorio gradonačelnik Virovitice Ivica Kirin koji je tom prilikom ujedno napomenuo kako je rukomet bio i ostat će jedan od zaštitnih znakova grada Virovitice.

U obje konkurencije odigrano je tako pet kola. Kod dječaka su se naslovom prvaka okitile mlade snage NEXE-a koje su turnir završile bez izgubljenog boda, a isti učinak imale su igračice Zrinskog iz Čakovca koje su bile najbolje u konkurenciji djevojčica.

Pehare, medalje te nagrade za najbolje pojedince i petorke podijelili su član Upravnog odbora Hrvatskog rukometnog saveza i predsjednik Rukometnog saveza Virovitičko – podravske županije Antun Blažević i tajnica Sportske zajednice Virovitičko–podravske županije Dora Međimorec, a i novo izdanje natjecanja organizirano je uz podršku Hrvatskog rukometnog saveza, Virovitičko-podravske županije, Grada Virovitice, Turističke zajednice Virovitičko-podravske županije, Turističke zajednice grada Virovitice, Sportske zajednice grada Virovitice i Školskog sportskog saveza Virovitičko-podravske županije te brojnih sponzora.

REZULTATI
(dječaci)

1. kolo:
VIRO Virovitica I – Đurđenovac 5:6
Slatina – NEXE 1:23
Pakrac – Viro Virovitica 2 11:2

2. kolo:
VIRO Virovitica I – Slatina 8:2
Đurđenovac – VIRO Virovitica II 11:1
NEXE – Pakrac 4:3

3. kolo:
Slatina – Đurđenovac 0:10
Pakrac – VIRO Virovitica I 7:3
VIRO Virovitica II – NEXE 1:14

4. kolo:
Slatina – Pakrac 4:10
Đurđenovac – NEXE 2:11
VIRO Virovitica I – VIRO Virovitica II 7:1

5. kolo:
Pakrac – Đurđenovac 5:7
VIRO Virovitica II – Slatina 1:8
NEXE – VIRO Virovitica I 13:4

KONAČNI POREDAK
1. NEXE 10 bodova
2. Đurđenovac 8 bodova
3. Pakrac 6 bodova
4. VIRO Virovitica I 4 boda
5. Slatina 2 boda
6. VIRO Virovitica 0 bodova

Najmlađi igrač – Sven Pavić (VIRO Virovitica II)
Najbolji strijelac – Nikon Gojković (Đurđenovac)
Najbolji golman – Noa Kušević (NEXE)
Najbolji igrač – Luka Javorček (NEXE)

U najbolju petorku turnira izabrani su još Noa Bandić (Đurđenovac), Matija Širac (Pakrac), Erik Prekpalaj (VIRO Virovitica), Niko Priselac (Slatina), Karlo Prepelac (VIRO Virovitica II)

(djevojčice)

1. kolo:
Orahovica – Đurđevac 3:4
Pakrac – Zrinski 1:8
Slatina – Pitomača 10:5

2. kolo:
Orahovica – Pakrac 1:5
Đurđevac – Pitomača 14:1
Zrinski – Slatina 8:2

3. kolo:
Pakrac – Đurđevac 5:0
Pitomača – Zrinski 5:7
Slatina – Orahovica 1:4

4. kolo:
Đurđevac – Zrinski 3:6
Pakrac – Slatina 5:4
Orahovica – Pitomača 8:1

5. kolo:
Slatina – Đurđevac 4:3
Pitomača – Pakrac 0:11
Zrinski – Orahovica 9:6

KONAČNI POREDAK
1. Zrinski 10 bodova
2. Pakrac 8 bodova
3. Đurđevac 4 boda
4. Slatina 4 boda
5. Orahovica 4 boda
6. Pitomača 0 bodova

Najmlađa igračica: Sofija Mlinar (Pitomača)
Najbolji strijelac: Zoe Novokmet (Pakrac)
Najbolja vratarka: Lana Petrović (Đurđevac)
Najbolja igračica: Ema Žganec (Zrinski)

U najbolju petorku turnira izabrane su još Dena Cerovec (Zrinski), Klara Kolaković (Pakrac), Korina Knapić (Slatina), Iva Paštar (Orahovica) i Tia Begović (Pitomača)

(www.icv.hr)

 

PROMO

Povezane vijesti

Skip to content