2. HRL SJEVER Virovitičke “lavice” iz Bjelovara se vraćaju s bodom: Maja Mlinarić najefikasnija u gostujućim redovima

Rukometašice 1234 Virovitice, nakon sedam uzastopnih ligaških poraza, uspjele su u 12. kolu 2. HRL Sjever prekinuti “crnu seriju”. Gostovale su “lavice” u Bjelovaru gdje ih je dočekao drugi sastav istoimenih prvoligašica, odnosno ekipa koja u dosadašnjem dijelu sezone nije uspjela doći do pozitivnog rezultata, sve do jučerašnje (nedjelja) utakmice.

Domaće igračice dobro su ušle u utakmicu i povele, a rezultatsku prednost, koja se uglavnom kretala oko dva do tri pogotka, imale su do 24. minute kada Jelena Pratljačić pogađa za izjednačenje (12:12). Do odlaska na odmor Jeleni se pridružila i povratnica Maja Mlinarić, tako da su igračice Mirne Smiljanec i Helene Rončević na poluvremenu imale +2 (17:15).

Serijom 5:2 Virovitičanke su se početkom nastavka odvojile na +5 (22:17), s istom prednosti ušlo se i u posljednjih 11 minuta, no niti to nije bilo dovoljno za pobjedu. Do kraja utakmice Bjelovarčanke su mrežu zatresle devet puta, gošće su postigle četiri zgoditka, tako da je utakmica završila podjelom bodova s konačnih 29:29.

Najefikasnija u redovima 1234 Virovitice bila je Maja Mlinarić sa šest postignutih pogodaka, dok je najefikasnija u redovima Bjelovara 2 bila Magdalena Ravenšćak s devet zgoditaka.

BJELOVAR 2 – 1234 VIROVITICA 29:29

Bjelovar 2: Ana Kristić, Petra Čermak, Magda Pavlović, Lea Smiljanec 5, Laura Komar, Borna Bajić, Marta Turkalj, Karla Solina 2, Petra Tasić 3, Renata Petrović 8, Petra Privšek, Rafaela Jelić-Balta 2, Lara Solina, Magdalena Ravenšćak 9, Magdalena Štulina, trener: Robert Petrač

1234 Virovitica: Lorena Ariana Volenik, Dora Koprek, Korina Velić 1, Una Velić, Lukrecia Veršec 4, Darma Rončević, Jelena Pratljačić 5, Klara Crnoja 5, Nika Deskar 5, Lea Zupčić 1, Ena Jug 2, Ema Drljić, Lana Lipovac, Maja Mlinarić 6, Lorena Rekić, Ela Hajmaši, trenerice: Mirna Smiljanec, Helena Rončević.