Đurđevačke braniteljske udruge domaćini braniteljima hodačima: “Hodnja hrvatskih branitelja Ivanec- Vukovar 2024.”

U jutarnjim satima u subotu, 4. svibnja, predstavnici HVIDRA-e, policije, Hrvatske vojske i drugih braniteljskih udruga grada Đurđevca, na ulasku u Đurđevac sa zapadne strane naše Županije, dočekali su hodače, hrvatske branitelje Marijana i Slavka Martana na hodnji Ivanec– Vukovar.

Njihov hod dug oko 300 kilometara, od Ivanca sa zapada, pa sve do Vukovara na istoku Hrvatske, prolazi kroz pet naših županija i 10 etapa, a jedna od njih je i okrijepa u gradu Đurđevcu.

U pratnji đurđevačkih domaćina, hodači su na Gradskom groblju zapalili svijeće pred Križem života za sve hrvatske poginule i preminule branitelje, a nakon okrijepe i razgovora đurđevački su ih domaćini ispratili na izlasku iz grada prema Kloštru Podravskom.

Kroz Koprivničko-križevačku županiju branitelji hodači su propješačili ukupno 60 kilometara u dva dana.

Više fotografija možete pogledati OVDJE.

(djurdjevac.hr)

 

PROMO

Povezane vijesti

Skip to content