Mate Vukušić, predsjednik županijske organizacije Socijaldemokratske partije Hrvatske, u pratnji Nikole Dengoricije iz Hrvatske stranke pravne države, predao je potpise podrške kandidaturi za župana i zamjenika te kandidacijske liste SDP-a, HSPD-a i HSS-a za Županijsku skupštinu.

– Prikupili smo puno više od potrebnog broja potpisa za kandidaturu što pokazuje da je građanima dosta HDZ-ove korumpirane vlasti i da žele promjenu. Ne samo vladajuće stranke, već i modela upravljanja županijom, a mu u SDP-u znamo kako to učiniti, rekao je Vukušić.

Virovitičko podravska županija prema svim je parametrima na začelju u Republici Hrvatskoj. Najviše strše najmanje plaće, a posljedično i mirovine koje su upola manje od državnog prosjeka.

– Kada u lipnju preuzmemo upravljanje županijom od prvog dana želimo rješavati nepravde koje su u našoj županiji vidljive na svakom koraku. Prije svega ističem, više vam neće biti potrebna plava iskaznica pri zapošljavanju, već vaš životopis i kompetencije u njemu. Domovi za naše najstarije sugrađane, vrtići za najmlađe i priuštivo stanovanje za mlade obitelji na vrhu su naših prioriteta, ističe kandidat za župana Mate Vukušić.

Naglašavaju da će od prvog dana raditi na stvaranju uvjeta za privlačenje konkretnih investicija u gospodarske zone, a ne poput HDZ-a graditi mljekare koje zarastaju u korov i sušionice povrća za povrće, kojega kao i mlijeka, na području županije nema dovoljno.

Iz godine u godinu ljudi napuštaju poljoprivredu i stočarstvo, a sve zbog korumpirane vlasti HDZ-a koja ovu županiju kontinuirano pljačka već više od dvadeset godina, rekao je Vukušić nakon predaje potpisa.

(SDP)