NEDJELJA U ŽUPANIJSKIM NOGOMETNIM LIGAMA Sloga iz Zdenaca na korak do naslova prvaka

Županijske nogometne lige:

I. ŽNL: Mikleuš „uvalio“ tucet golova Gradini

U subotu je nekompletno Suhopolje bilo uvjerljivo protiv Dinama iz Četekovca 3:0, dok je Rezovac teškom mukom došao do novih bodova u Lukaču rezultatom 1:0. Mikleuš je Gradinu ispratio s tucetom golova u mreži. Podravac je osvojilo sva tri boda na gostovanju u Čađavici minimalnom pobjedom 2:1. Voćin je nadvisio Bratstvo iz Gornjeg Bazja 3:2. Zrinski je na svom terenu u Novoj Bukovici pobijedio Graničar iz Okrugljače 3:0 i pobjegao s posljednjeg mjesta na tablici. Mladost je u Čačincima pobijedila Slavoniju iz Sladojevaca s uvjerljivih 4:1.

Rezultati dvadeset trećeg kola: Mikleuš – Gradina 12:0, Mladost 1930. Čađavica – Podravac Sopje 1:2, Mladost Čačinci – Slavonija 4:1, Voćin – Bratstvo 3:2, Zrinski – Graničar Okrugljača 3:0, Lukač 05 – Rezovac 0:1 i Suhopolje – Dinamo Četekovac 3:0.

1. Suhopolje 23 19 3 1 72-11 60
2. Mikleuš 23 14 3 6 77-38 45
3. Rezovac 23 13 6 4 49-23 45
4. Podravac (S) 23 11 4 8 60-48 37
5. Mladost (Čač) 23 9 7 7 49-38 34
6. Slavonija 23 10 4 9 49-46 34
7. Lukač 05 23 10 4 9 33-41 34
8. Voćin 23 9 6 8 32-34 33
9. Bratstvo 23 9 5 9 51-48 32
10. Dinamo (Č) 23 6 9 8 44-52 27
11. Graničar (Ok) 23 6 4 13 46-57 22
12. Mladost 1930 (Čađ) 23 6 3 14 26-49 21
13. Zrinski (NB) 23 4 3 16 37-83 15
14. Gradina 23 3 3 17 38-95 12

U dvadeset četvrtkom kolu igraju: Dinamo Četekovac – Zrinski, Graničar Okrugljača – Mikleuš, Gradina – Lukač 05, Bratstvo – Suhopolje, Rezovac – Mladost 1930. Čađavica, Podravac Sopje – Mladost Čačinci i Slavonija – Voćin.

II. ŽNL zapad: Sveti Đurađ osvojio bod u susretu s Bušetinom 1947., pobjeda Sokola u gradskom derbiju

Sveti Đurađ je bio nadomak pobjede protiv favorizirane Bušetine 1947. Imao je prednost 1:0. Nekoliko minuta prije kraja susreta prvaci su preko svog najboljeg strijelca Janka Brlasa uspjeli poravnati rezultat i izbjeći poraz. Milanovački Sokol je u gradskom derbiju nadvisio Podgorje.

Rezultati dvadesetog kola:Stara Brezovica – Mladost Vukosavljevica 0:3, Napredak – Drava 1:9, Sokol – Podgorje 3:1, Croatia – Bilogora 1947. 4:3 Turanovac – Omladinac 0:3 i Sveti Đurađ – Bušetina 1947. 1:1.

1. Bušetina 1947 20 18 1 1 131-25 55
2. Omladinac 20 14 2 4 89-26 44
3. Croatia 20 13 3 4 62-27 42
4. Mladost (V) 20 10 4 6 56-50 34
5. Podgorje 20 7 5 8 27-40 26
6. Bilogora 1947 20 8 1 11 45-55 25
7. Sokol 20 7 3 10 42-46 24
8. Drava 20 6 4 10 30-45 22
9. Turanovac 20 6 3 11 40-84 20 (-1)
10. Napredak 20 6 1 13 58-85 19
11. Sveti Đurađ 20 5 3 12 36-59 18
12. St. Brezovica 20 4 2 14 30-104 14

U dvadeset prvom kolu igraju: Mladost Vukosavljevica – Sokol, Bilogora 1947. – Napredak, Turanovac – Sveti Đurađ, Drava – Stara Brezovica, Podgorje – Bušetina 1947. i Omladinac – Croatia.

II. ŽNL istok: Sloga iz Zdenaca na korak do naslova prvaka

Sloga iz Zdenaca gostujućom pobjedom došla na korak do naslova prvaka, pobjedom u idućem kolu može teorijski potvrditi titulu.

Rezultati dvadesetog kola: Mladost Miljevci – Borova 0:3, Standard – Tehničar 0:2, DOŠK – Sloga Zdenci 1:4, Crnac – Munja 2:1 i Ćeralije – Plavi 4:1, dok je Mladost iz Bakića slobodna.

1. Sloga (Z) 19 16 2 1 56-16 50
2. Ćeralije 19 14 2 3 55-30 44
3. Borova 19 13 2 4 44-20 41
4. Crnac 19 12 3 4 51-18 39
5. Standard 19 7 3 9 44-40 24
6. Munja 19 7 2 10 25-34 23
7. Mladost (B) 19 7 2 10 25-41 23
8. Mladost (Mi) 20 7 1 12 40-47 22
9. DOŠK 19 5 3 11 33-45 18
10. Tehničar 19 5 2 12 26-41 17
11. Plavi 20 4 2 14 26-69 14
12. Miholjac 11 2 0 9 9-33 6

U dvadeset prvom kolu igraju: Plavi – Mladost Bakić, Ćeralije – Munja, Sloga Zdenci – Crnac, Tehničar – DOŠK i Borova – Standard, dok je Mladost iz Miljevaca slobodna.

3.ŽNL: Dinamo iz Kapele Dvora i Kozice nadomak naslova

Vodeće momčadi trećih županijskih liga Dinamo iz Kapele Dvora i Kozice su pobijedile na domaćim travnjacima, dok su njihovi prvi pratitelji Turnašica, odnosno Vaška kiksali što je vodeće momčadi dovelo nadomak naslova prvaka.

Rezultati šesnaestog kola III.ŽNL u skupni zapad:Graničar Žlebina –Otrovanec 2:1, Kladare – Bilogorac 9:2, Brana – Turnašica 2:2, Podravec Dinjevac – Sloga Dugo Selo 7:2 i Dinamo Kapela Dvor – Mladost Stari Gradac 3:0.

1. Dinamo (KD) 16 13 1 2 78-28 40
2. Turnašica 16 11 3 2 46-17 36
3. Sloga (DS) 16 8 3 5 53-44 27
4. Podravec 16 8 2 6 42-30 26
5. Kladare 16 7 3 6 62-51 24
6. Mladost (SG) 16 6 1 9 35-51 19
7. Otrovanec 16 4 5 7 30-38 17
8. Bilogorac 16 5 0 11 33-55 15
9. Brana 16 4 3 9 30-63 15
10. Graničar (ŽL) 16 3 1 12 20-52 10

U sedamnaestom kolu igraju: Turnašica – Bilogorac, Sloga Dugo Selo – Brana, Mladost Stari Gradac – Podravec Dinjevac, Otrovanec – Dinamo Kapela Dvor i Graničar Žlebina – Kladare.

Rezultati šesnaestog kola III. ŽNL u skupini istok: Dinamo Josipovo – Vaška 4:2, Kozice – Slavonac 4:0, Krčevina – Orešac 1:0 i Slaven – Grabić 3:0, dok su Meljani slobodni.

1. Kozice 14 10 2 2 56-13 32
2. Dinamo (J) 15 9 2 4 33-28 29
3. Vaška 14 9 1 4 49-28 28
4. Orešac 14 5 5 4 31-26 20
5. Slaven 14 5 3 6 30-31 18
6. Krčevina 14 5 3 6 30-33 18
7. Meljani 14 5 0 9 28-48 15
8. Grabić 14 3 3 8 25-39 12
9. Slavonac 15 2 3 10 18-54 9

U sedamnaestom kolu igraju: Slavonac – Meljani, Orešac – Kozice, Grabić – Krčevina i Vaška – Slaven, dok je Dinamo iz Josipova slobodan. (www.icv.hr, Mario Šolc, foto: Danijel Jurlina i Mario Šolc)