FENOMENALAN USPJEH SLATINSKIH BORKINJA Una Maravić zlatna, a Eva Gal brončana na Svjetskom prvenstvu u kickboxingu

Reprezentativke Hrvatske u kickboxingu, članice Taekwondo kluba Slatina, Una Maravić i Eva Gal vračaju se u Hrvatsku, Virovitičko-podravsku županiju i svoju Slatinu s medaljama oko vrata sa Svjetskog prvenstva u kickboxingu koje se održalo od 17. do 22. rujna u mjestu Jesolo Lid (Venecija), Italija.

Eva Gal je jučer, 21. rujna, osvojila brončanu medalju u disciplini point fight (starije kadetkinje do 28 kg), dok je Una Maravić danas, 22. rujna, pobjedom nad prvakinjom Italije u kick lightu (juniorke do 55 kg) osvojila zlato i time postala prvakinja svijeta iako se borila sa ”šljivom” na oku koju je ”zaradila” dan prije u borbi polufinala protiv prvakinje Portugala koju je svladala s 3:0.

Na Svjetskom prvenstvu za kadete i juniore u kickboxingu nastupilo je 2312 boraca i borkinja iz 64 zemlje svijeta, što je pokazatelj jakosti ovog natjecanja, a time i velikog značaja osvojenih odličja naših borkinja. (www.icv.hr, adf, tkd Slatina)