FOTO Poraz košarkaša Virovitice na domaćem terenu: Ivančica velikim preokretom u nastavku stigla do pobjede

U sportskoj dvorani Osnovne škole Ivane Brlić Mažuranić jučer (petak) je odigrana utakmica 2. muške lige Sjever za košarkaše, gdje je domaća VIRKA Virovitica u sklopu 13. kola dočekala momčad Ivančice iz Ivanca.

Košarkaši Virovitice odlično su otvorili susret te su nakon nekoliko uvodnih minuta preuzeli vodstvo koje su uspješno održali do kraja prvog poluvremena. Tijekom prvih 20 minuta, pogotovo u drugoj četvrtini, gostujuća momčad teško je dolazila do poena zahvaljujući čvrstoj obrani, dok su naši “Virkasi” uigranim akcijama trgali obranu Ivančice i na odmor otišli s 13 poena prednosti.

IMG 8450 Custom

U drugom djelu stvari su se počele mijenjati. Virovitičkim košarkašima više ništa nije polazilo za rukom, dok su igrači Ivančice pogađali iz svih pozicija. O tome najbolje govori podatak kako su gosti u prvih 10 minuta drugog poluvremena postigli respektabilnih 30 poena. Utakmica se lomila sve do sredine četvrte četvrtine, kada momčad Ivančice stvara nedostižnu prednost i odnosi pobjedu rezultatom 79:71.

-Ovu utakmicu nije nas služio šut kao što je bio slučaj u prošloj. Prvo poluvrijeme je bilo jako dobro, dok smo u drugom pali. Žao mi je što rezultat nije drugačiji, ali znali smo da će biti teško budući da ekipa Ivančice u Virovitici nije izgubila utakmicu već tri sezone – izjavio je nakon utakmice trener VIRKE Dražen Lukša.

IMG 8467 Custom

U 14. kolu virovitički košarkaši su slobodni, dok ih nakon toga očekuje gostovanje u Trakošćanu kod Labrade.