Elena Glavica najefikasnija u visokoj pobjedi malih virovitičkih Lavica protiv Pitomačanki

U nedjelju, 18. listopada, u sportskoj dvorani OŠ Petra Preradovića u Pitomači odigrana je prijateljska utakmica između ŽRK Pitomača i ŽRK 1234 Virovitica u kategoriji djevojčica U-12.

Igrale su se tri etape po 15 minuta, u kojima su gošće iz Virovitice dominirale i pokazale ozbiljnost rada virovitičke škole rukometa. Domaće igračice su prvih 10 minuta uspjele pratiti korak raspoloženih gošći koje nakon toga ubacuju u višu brzinu i vrtoglavo povećavaju svoju prednost. Do samog kraja virovitičke Lavice svoju su prednost povećavale i utakmica završava uvjerljivom pobjedom 9:24.

Djevojčice su uistinu pokazale ogromnu volju i želju za igrom koje su nažalost zbog trenutačne epidemiološke situacije zakinute.

Trenerica Andrijana Miklić ne krije zadovoljstvo igrom svoje ekipe:

-S obzirom u kakvim uvjetima treniramo, veoma sam zadovoljna s igrom. Nešto više sam zadovoljna s obranom, a igru u napadu moramo popraviti kako bi rezultati bili još bolji. Svaka čast djevojčicama na pokazanoj borbenosti i velikoj volji. Naravno, ima mjesta napretku, a to ćemo postići još ozbiljnijim treniranjem, jer bez treninga nema ni igre.

Za ekipu Lavica nastupile su: Ela Šantić – 1, Gabrijela Šerment, Evelin Grubić – 5, Elena Glavica – 8, Lana Majdak, Tea Blažev, Una Velić – 6, Klara Pokupić – 1, Darma Rončević – 3, Iva Vidović, Meri Josić. Vratarke: Ela Hajmaši – 8 obrana, Dora Orban – 4 obrane.