Juniori Virka Virovitice u ogledu s Bjelovarčanima pali tek u produžetku: Nikola Ferenčević zabio 32 koša

U sportskoj dvorani Osnovne škole “Vladimir Nazor” odigrana je napeta utakmica 2. kola lige M-19 između juniora Virka Virovitice i Bjelovara.

Utakmica je bila izuzetno teška i protiv uvijek neugodnog Bjelovara. Prva četvrtina s puno nervoze i pogrešaka obje ekipe završila je rezultatom 14:14. Druga četvrtina odlazi na stranu gostiju te poluvrijeme domaći košarkaši završavaju sa skromnih 22 koša, a gosti su postigli 35.

Ulazak u drugi dio susreta pokazuje, da se, uz vrlo slab postotak ubačaja iz otvorenih šuteva, ipak može preokrenuti rezultat. Uz nekoliko dobrih skokova, brzih kontri i tri trice te atraktivnog zakucavanja, juniori Virke u zadnjoj četvrtini konačno imaju prednost. Do zadnjih osam sekundi drže rezultat na 64:62 u svoju korist. No, na žalost domaćina, najbolji igrač Bjelovara preko dvojice igrača Virke baca loptu prema košu na dvije sekunde do kraja i pogađa.

Ulazi se u produžetak gdje Virka ostaje bez trojice igrača zbog pet osobnih pogrešaka, a igrač Bjelovara Šormaz pogađa tricu i dva slobodna bacanja. Na kraju Bjelovar pobjeđuje Virovitičane rezultatom 76:72.

Za Virka Viroviticu su igrali: N. Ferenčević 32, R. Ključec 18, D. Pažin 12, L. Moslavac 4, P. Fuis 5, D. Bunjevac 1, V. Koledić, I. Žubrinić, Š. Debelić, J. Slavić i E. Albreht.

U idućem kolu juniori Virka Virovitice gostuju u Križevcima kod Radnika.