Lešu svih 90 minuta u porazu Heraclesa na teškom gostovanju protiv AZ Alkmaara

Mateo Leš prvi je put ove sezone, inače u svom tek trećem nastupu za Heracles Almelo, odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod trećeplasiranog AZ Alkmaara.

Iako je momčad trenera Franka Wormutha doživjela težak poraz (5:0), veseli činjenica kako je Leš zaigrao od prve minute, a ovo mu je i drugi nastup ovog mjeseca s obzirom da je 4. svibnja sudjelovao u domaćoj pobjedi protiv VVV-Venla, kada je u 46. minuti zamijenio talijanskog obrambenog igrača Giacoma Quagliatu.

Inače, u međusobnim susretima s Alkmaarom, Hercales je dosad upisao čak 15 poraza i samo jedan remi, onaj 2005. godine kada je konačan rezultat bio 2:2. AZ je poveo 2:0 pogocima Tarika Sektiouija i Shote Arveladzea. Denis Calincov postigao je gol za priključak, a u nadoknadi vremena Martin Pieckenhagen glavom je pogodio za 2-2 iza Henka Timmera. U svim ostalim susretima AZ je bio uspješniji.

Heracles je na devetom mjestu Eredivisie s tri boda više od Twentea i tri manje od Sparte iz Rotterdama.