EHF EUROPA LIGA Našički NEXE u čudesnoj utakmici nadoknadio zaostatak iz Danske i plasirao se u grupnu fazu Europa lige!

Jučer (utorak) je u Sportskoj dvorani Osnovne škole Kralja Tomislava u Našicama odigrana uzvratna izlučna utakmica za plasman u grupnu fazu EHF Europa lige.

Domaći NEXE lovio je zaostatak od šest zgoditaka, budući da je prije sedam dana na gostovanju u danskom Silkeborgu izgubio od domaćeg Bjerringbro-Silkeborga rezultatom 33:27.

Od samog početka jučerašnje utakmice domaća je momčad imala prednost, a ona je u prvom dijelu u dva navrata iznosila +4 pri rezultatu 14:10 i 15:11.

Nakon odmora, već u prvom napadu NEXE vodi 16:11, ali gosti iz Danske još jednom smanjuju na samo tri pogotka zaostataka. U 48. minuti Našičani su po prvi puta dosegli +6 (26:20), ali se Danci ne predaju i ponovno smanjuju prednost domaćeg sastava. “Gromovi s Krndije” u 56. minuti vode 30:24, a minutu kasnije 31:24. Do kraja utakmice domaća je momčad očuvala +6 te se rezultatom 32:26, zbog jednog pogotka više kojeg su potigli na gostujućem parketu, plasirala u grupnu fazu natjecanja.

NEXE – Bjerringbro- Silkeborg 32:26 (15:11)

NEXE: Car 2+0, Radovanović 5+1, Mileta 1, Barišić-Jaman 9, Vejin 4, Jelinić 3, Vida, Blažević, Velkavrh 5, Severec 2, Greganić, Moslavac, Tomić 3, Jaganjac 5, Kavčič, Pribetić, trener: Branko Tamše.

Bjerringbro-Silkeborg: Løvkvist 8+1, Viborg, Hallbäck 3, Boldsen, Nielsen 2, Lassen 1, J. Nielsen 2, Lynggaard 4, Andersen 5, Toft-Hansen 2, Bogojević 5, Skøtt, Horgen 2, Tilsted, Sonn, trener: Patrick Westerholm.

Sedmerci: NEXE 10 (9) / Bjerringbro-Silkeborg 3(2)

Isključenja: NEXE 10 minuta / Bjerringbro-Silkeborg 10 minuta.