1. HRL U-14 Tena Jurlina predvodila svoju ekipu do pobjede nad Petriniom: Slatinčanke se vratile nakon -7 i upisale nova dva boda, Orahovica poražena u susretima 4. kola

Proteklog vikenda odigrani su susreti 4. kola 1. HRL U-14, a rukometašice Slatine i Orahovice gostovale su u Petrinji gdje ih je uz domaću Petriniu dočekala i Podravka.

PETRINIA – ORAHOVICA 14:7

Domaće rukometašice bolje su ušle u susret te su se rezultatski odvojile serijom 5:1, a istu razliku zadržale su i do odlaska na odmor (8:4). U nastavku susreta rukometašice Orahovice uspjele su postići još tri zgoditka što nije bilo dovoljno za rezultatsku promjenu.

Orahovica: Marta Batrac, Petra Erceg, Ivna Maričić 1, Pia Rađenović, Brigita Batrac, Lana Belobradić, Lucija Cigler 1, Lea Kolar 4, Lana Potalec, Ines Poljak 1, Arijana Čočaj, trenerica: Andrijana Rukavina

ORAHOVICA – PODRAVKA 5:37

Niti u drugom dvoboju igračice Andrijane Rukavine nisu uspjele doći do bodova. Rukometašice iz Koprivnice pokazale su bolju igru te su u konačnici uvjerljivo slavile.

Orahovica: Marta Batrac 1, Petra Erceg, Ivna Maričić, Pia Rađenović 1, Brigita Batrac, Lana Belobradić, Lucija Cigler, Lea Kolar 3, Lana Potalec, Ines Poljak, Arijana Čočaj, trenerica: Andrijana Rukavina

PODRAVKA – SLATINA 47:12

Podravka je bila prejaka i za Slatinu. Koprivničanke su već do odmora otišle na +20, dok su u nastavku dodatno povećale svoju prednost. Dodajmo kako je fantastična Tena Jurlina postigla svih 12 pogodaka.

Slatina: Marta Dušak, Tena Presečan, Katja Košćak, Mirna Grgurić, Lana Škrnički, Gabrijela Pavlović, Tea Matanović, Iva Ćosić, Mihaela Sabo, Tena Jurlina 12, treneri: Maja Jurlina, Slobodan Filipović

SLATINA – PETRINIA 24:23

Odličnu utakmicu Slatinčanke su odigrale protiv Petrinie. Domaće rukometašice otvorile su susret serijom 5:0, da bi u završnici poluvremena otišle na velikih +7. Ipak, još jednu briljantnu utakmicu odigrala je Tena Jurlina koja je, uz Mihaelu Sabo, bila predvodnica preokreta u nastavku. Slatina se u potpunosti vratila u susret, a Jurlina je osigurala pobjedu rezultatom 24:23 u posljednjoj minuti.

Slatina: Marta Dušak, Tena Presečan, Katja Košćak, Mirna Grgurić 3, Lana Škrnički, Gabrijela Pavlović, Tea Matanović, Iva Ćosić 3, Mihaela Sabo 5, Tena Jurlina 13, treneri: Maja Jurlina, Slobodan Filipović

Slatina je s dvije pobjede i dva poraza na 11. mjestu prvenstvene ljestvice, dok je Orahovica 18. bez osvojenog boda.