Virovitičke košarkašice U11 i ove godine među najboljima u Hrvatskoj

Na Prvenstvu Regije Sjever Virovitičke košarkašice do 11 godina, u utakmici svih utakmica, pobijedile su ŽKK Koprivnicu 30:20 i zajedno s Podravcem iz Virja koji su pobijedili Radnik iz Križevaca i ove godine osigurale nastup na Prvenstvu Hrvatske. Prva četvrtina protekla je u potpunoj dominaciji Virovitičanki koje su stekle prednost od 8 koševa razlike no uslijedio je pad koncentracije i u zadnjih 5 minuta ušlo se u neizvjesnu završnicu. Kako je ulog bio visok mlade Virovitičanke imale su nešto više neforsiranih pogrešaka nego inače no u odlučnim trenucima još jednom pokazale veliki talent i uspjele prelomiti utakmicu. Djevojke je predvodila Hana Deskar s 11 postignutih koševa, a pratile su je Marta Leda Kalaš sa 6, Nika Pavelić i Dora lakota Kovač sa 4 te Martina Sabo i Alisa Lovreković sa 2, a u strijelce se upisala i borbena Gabrijela Pavlović.

Veliki doprinos u skoku dale su i Una Kovač i Lara Ganić, a već po običaju svoje obrambene zadatke odradile su Ena Vidović i mlađahne Nika Gverić i Margareta Cenger. Ovo je još jedan u nizu naših odličnih rezultata koji nas svrstava u sam vrh ženske košarke u mlađim kategorijama. Koristim ovu prigodu da se zahvalim našim vjernim navijačima, ali i svim ostalima koji prepoznaju naš predani rad rekla je po završetku utakmice predsjednica kluba Maja Deskar zahvalivši djevojkama na borbenosti koja ih krasi svaku utakmicu. Čestitke djevojkama uputili su i zamjenica gradonačelnika Grada Virovitice Vlasta Honjek- Golinac, tajnik Športske zajednice grada Virovitice Tihomir Mjstorović i načelnik Općine Špišić Bukovica Hrvoje Miler koji su također zdušno bodrili djevojke do ove vrijedne pobjede. (www.icv.hr, rf)