Obrtnička komora Virovitičko-podravske županije organizirala webinar „Biti mentor u naukovanju za obrtnička zanimanja“

U zajedničkoj organizaciji područnih obrtničkih komora Virovitičko-podravske, Osječko-baranjske, Požeško-slavonske, Brodsko-posavske i Vukovarsko-srijemske županije, u četvrtak 4. studenoga je održan webinar na temu „Biti mentor u naukovanju za obrtnička zanimanja“. Savjetnici za obrazovanje POK-ova su putem prezentacija upoznali sve prisutne o uvjetima i postupku izdavanja licencije obrtnicima i pravnim osobama kojima se omogućuje prijem naučnika u obrtničkim zanimanjima prema jedinstvenom modelu obrazovanja (JMO). Gost predavač webinara je bio gospodin Krunoslav Kovačević, voditelj službe i viši inspektor rada pri Državnom inspektoratu, Područni ured Osijek, koji je u svome izlaganju objasnio postupke koji se obavljaju pri licenciranju, a vezani su uz pridržavanje mjera zaštite na radu.

S područja naše županije je sudjelovalo dvadesetak profesora i ravnatelja iz nekoliko srednjih škola naše županije, predstavnika udruženja obrtnika, pravnih osoba i obrta, te drugih institucija. Nakon ugodne i korisne rasprave, zaključak je bio da se ovakvi webinari trebaju održavati i češće, jer se na jednostavan i konkretan način može doći do praktičnih rješenja, podijeliti svoja iskustva i čuti savjeti za razna pitanja koja se bave problematikom naukovanja i općenito obrazovanja u obrtničkim zanimanjima.

(www.icv.hr, OK VPŽ)

PROMO

Povezane vijesti

Skip to content