Novi uspjeh za klub: Slatinski hrvači Roko Ćurić i David Vilk prvaci Hrvatske slobodnim stilom

Jučer (subota) je u Petrinji održano Prvenstvo Republike Hrvatske u hrvanju slobodnim stilom za uzrast do 15 godina.

Na prvenstvu je nastupio 101 hrvač iz 21 kluba među kojima i hrvači Hrvačkog kluba Slatina. Slatinčani su nastupili s 8 hrvača i ekipno osvojili 3. mjesto pod trenerskom palicom trenera Danijela Kolomaza i Borivoja Kocića, dok se među sucima našao slatinski sudac Novica Kocić.

Roko Ćurić briljirao je u kategoriji do 57 kilograma, a David Vilk do 68 kilograma. Obojica su se okitila zlatnim medaljama te postali prvacima Hrvatske u hrvanju slobodnim stilom za 2023. godinu.

Izvrsno 3. mjesto i brončanu medalju osvojio je Karlo Nikolić u kategoriji do 52 kilograma. U kategoriji do 48 kilograma Milan Ivić završio je na 4. mjestu, a Dorijan Dundović na 5. u istoj kategoriji. Toni Jagarinec također je bio 5., ali u kategoriji do 57 kilograma, dok su na 12. mjestu završili Franjo Ivoš i Ivano Pavin u kategoriji do 62 kilograma.

Podršku slatinskim mladim hrvačima je u Petrinji došla dati europska i svjetska juniorska prvakinja u hrvanju Veronika Vilk.