2. HRL SJEVER Lavice uzvratile Pitomači: Virovitičke rukometašice pobjedom na gostovanju zaključile ovosezonsko natjecanje

Jučer je u dvorani OŠ Petra Preradovića u Pitomači odigrana posljednja utakmica 2. HRL Sjever, a ujedno je to bio i županijski derbi između Pitomače i 1234 Virovitice.

U uvodnim minutama utakmice prednost se prebacivala s jedne na drugu stranu, susret je bio u egalu sve do 16. minute, a lavice su se do odlaska na odmor odvojile na sedam golova prednosti (25:18). Još bolje su Virovitičanke odradile drugi dio utakmice, a u konačnici su slavile s velikih +15 (43:28). Dodajmo i kako je vratarka Pitomače Iva Blažević u 45. minuti morala napustiti dvoranu zbog ozljede nakon što je “zaradila” udarac loptom u glavu.

Najefikasnija na terenu bila je Maja Mlinarić s devet zgoditaka, dok je kod Pitomačanki najviše zgoditaka postigla Tihana Kožar- njih šest.

Virovitičanke su ovom pobjedom došle do petog mjesta s 20 osvojenih bodova, a isto toliko ima i Pitomača na šestom mjestu.