KARLOVAC OPEN Izvanredan turnir “lavica” na neslužbenom državnom prvenstvu u mini rukometu

I ove godine neustrašive kraljice, rukometašice ŽRK Virovitica, ponovno su se uputile prema udaljenom Karlovcu. Polazak je bio ranom zorom, već prije pet sati, a dugačka vožnja najavljivala je početak uzbuđenja i nadmetanja.

Neslužbeno državno prvenstvo u mini rukometu okupilo je velik broj ekipa i ove sezone. Čak 32 ekipe u kategoriji 2014. godišta te 12 ekipa u kategoriji 2016. godišta sudjelovale su u ovom uzburkanom natjecanju. Neizostavno, djevojčice u kategoriji 2015. godišta očekuje njihovo natjecanje sljedeće nedjelje.

Lavice 2014. godište su započele natjecanje s izvrsnom grupnom fazom, osiguravajući maksimalan broj bodova. Njihov početak bio je više nego obećavajući. No, pravi test čekao ih je u velikom finalu. Prva prepreka bila je ekipa Drenak Slunj u osmini finala. Unatoč žestokoj borbi, Lavice su ostvarile još jednu pobjedu. Ipak, u četvrtfinalu protiv Đurđevca, njihova želja za pobjedom izazvala je nekoliko tehničkih grešaka te su, nažalost, nakon penala doživjele svoj prvi i jedini poraz na turniru.

– Unatoč tome, biti među prvih osam ekipa nije zanemariva stvar, a ponosni smo na naše Lavice i njihove trenerice koje su odigrale izvanredan turnir. Kako je rekla trenerica Ivana: “Porazi su sastavni dio sporta i kroz njih moramo proći. Idemo dalje samo još jače!” – poručili su iz kluba.

Lavice 2016. godište su također pokazale svoju hrabrost na terenu. Paralelno sa starijim djevojčicama, najmlađe kraljice su se borile u grupnoj fazi, osvojivši jedan bod i zauzevši posljednje mjesto u grupi. Ipak, nisu se predale, već su u malom finalu izborile odlično drugo mjesto na ovom velikom turniru.

Male rukometašice su osvojile zaslužene individualne nagrade na natjecanju. Petra Hajmaši se istaknula kao najbolja strijelkinja, dok je Maša Škorjanec pokazala svoj talent kao najbolja vratarka. Njihov uspjeh dodatno je naglašen kada su Lora Smiljanec i Eva Matijević izabrane i u najbolju petorku turnira.