1. HRL SJEVER Nova pobjeda Slatine: Viro Virovitica nadomak uspjehu

Odigrane su utakmice 16. kola 1. hrvatske lige sjever za rukometaše.

Mlada momčad Viro Virovitice u sportskoj dvorani Osnovne škole Ivane Brlić-Mažuranić ugostila je Vidovec. Iskusni gosti su od početka susreta bili su u prednosti, ali im domaći rukometaši nisu dozvolili da se rezultatski odvoje. U posljednjih deset minuta prvog dijela rezultat je u četiri navrata bio u egalu, no ipak na odmor “zeljari” nose zalihu od četiri pogotka viška (17:13). Uporna igra u drugom dijelu domaćim rukometašima devet minuta prije kraja utakmice donosi izjednačenje (23:23), međutim iskusni gosti ponovno koriste pogreške domaćih igrača i dolaze do pobjede 30:27. Najefikasniji u domaćim redovima su bili Ivan Vrbančić s šest te Vladimir Flanjak i Toni Smutni s po pet zgoditaka. Prvo ime domaćeg sastava bio je vratar Dino Meter, koji je sakupio 14 obrana.

Viro Virovitica: Dino Meter, Karlo Štimac, Karlo Starčević, Vladimir Flanjak 5, Antonio Pavić 1, Toni Smutni 5 (1), Antonio Starčević, Ivan Vrbančić 6 (3), Dominik Arsić, Matej Oršulić, Leon Dujmović 2, Tim Čevelak 2, Rene Velić 4, Matko Moslavac 2 i Karlo Prtenjača. Trener: Hrvoje Žunec.

Momčad Slatine pred punom dvoranom Srednje škole Marka Marulića u slavonskom derbiju pobijedila je Đakovo 29:24. Prvi dio utakmice protekao je u izjednačenoj borbi pri čemu su se momčadi izmjenjivale u prednosti. Na odmor se odlazi u egalu 17:17. U nastavku su obrane odigrale svoju ulogu, pa je postignuto puno manje zgoditaka. Rukometaši Slatine kontroliraju rezultat te se u posljednjih desetak minuta odvajaju i dolaze do zaslužene pobjede 29:24. Najefikasniji u domaćim redovima su bili Filip Mataija s 11 i Ivan Repić sa sedam zgoditaka.

Slatina: Lovro Frajhaut, Ivan Horvat, Noa Fazekaš, Ivan Repić 7, Marin Greganić, Rok Kekez 2, Tin Baćani, Nikola Brnada, Igor Dragojević 1, Antonio Butorac 2, Mario Šomođi, Matija Lisinski 2, Benjamin Hankić 2, Filip Mataija 11(7), Ivan Lukac 2 i Ivan Berkec. Trener: Viktor Frajhaut.