FOTO Uspješan nastup mladih nogometnih nada VPŽ: Pobijedili vršnjake iz Varaždinske županije u obje selekcije

Na stadionu Školski vrt u Gornjem Bazju, u sklopu redovnog selektivnog programa Nogometnog središta Sjever Hrvatskog nogometnog saveza, odigrane su utakmice između nogometnih selekcija Županijskog nogometnog saveza Virovitičko–podravske i Županijskog nogometnog saveza Varaždinske županije za 2008. i 2007. godište.

U 2008. godištu selekcija VPŽ svladala je goste 2:1. Domaći igrači poveli su zgoditkom Vite Jovića u 28. minuti. Ekipa Varaždinske županije preuzima inicijativu i poravnava u 35. minuti pogotkom Erika Vuka. Do kraja lopta je bila više u nogama gostujućeg sastava, ali je Luka Knežević u 57. minuti prevario gostujuću obranu i vratara te donio pobjedu domaćoj ekipi.

IMG 5464

ŽNS VPŽ 2008. godište: Matija Šandrk, Vito Jović, Roko Santro, Ivano Horvat, Tin Grdić, Luka Keleković, Luka Knežević, Matej Meler, Lovro Boljevčan, Ivan Dudarek, Matej Marković, Luka Šešet, Leo Bračun, Ven Kovač, Petar Ključec, Leo Ljušaj, Lukas Bajsar, Zvonimir Miloloža i Martin Boljevčan. Trener: Ante Dražić.

U starijem godištu, rođenom 2007. godine, na terenu dominirali su igrači iz Virovitičko–podravske županije. Već u prvom dijelu vodili su 3:1. U nastavku su postigli još tri zgoditka i došli do uvjerljive pobjede 6:1. Tri zgoditka za selekciju Virovitičko–podravske županije postigao je Josip Tambić, a po jednom su mrežu pogodili Matko Moslavac, Karlo Lencić i Valent Kolić. Počasni zgoditak za goste postigao je Nikola Ravlić.

IMG 5479

ŽNS VPŽ 2007. godište: Dominik Dumić, Ivan Šabić, Petar Košić, Nikola Kucljak, Mihael Nježić, Gabrijel Jurišić, Karlo Lencić, Valent Kolić, Josip Tambić, Leonardo Alavanja, Antonio Martić, Erik Tomac, Miron Škafar, Matej Šelember, Matko Moslavac, Leo Crvenka i Niko Barčan. Trener: Ivica Ević.

– Na mladim igračima su se jedno vrijeme osjetile posljedice pauze zbog pandemije koronavirusa. Sada smo, na sreću, iza tog. Domaći igrači pokazali su ovog puta više htjenja i želje i došli do zasluženih pobjeda. Među njima zaista ima potencijala. Ako nastave kvalitetno raditi mogu izrasti u odlične igrače – nakon utakmica, viđeno nam je prokomentirao instruktor Nogometnog središta Sjever Sergej Milivojević.